Склад і маркування бетону

У будівництві бетон є матеріалом який, за оцінками фахівців складає близько 40% будівництва. При цьому різні види мають своє призначення і застосування. І для того, щоб розібратися в видах, особливо враховуючи декілька класифікацій. МИ спробуємо внести ясність для вас в ці питання в це питання.

Про що розповість його склад і маркування виробу
По класифікації, бетон поділяється на дві групи:

Загальнобудівельний (конструкційний) який найбільш поширений у використанні.
Спеціальний, такий, що має додаткові властивості, його виробляємо спеціально для потреб клієнта.

У обох видах є розділення:

  • Важкий (щільність понад 2000 кг/м³);
  • Легкий (щільність менше ніж 2000 кг/м³).Додаткові характеристики у класифікації, серед них проходить ділиться за його складом:

За видами в'яжучого
За структурою після набору міцності
За видами наповнювача .
Вказані чинники забезпечують різновиди у відповідності до окремо взятої марки, але при цьому їх багато. Наприклад, М250 може бути легким або важким, але не пористим. При цьому є морозостійкі бетони і водонепроникні бетони, тобто марка може мати спеціальне призначення.

Звідси ще можемо додати ще, одно доповнення в класифікації :

Морозостійкість. Кількість циклів повного промерзання – відтавання, яке матеріал витримує без деформацій і руйнування. Позначається буквою F, цифра – кількість циклів (наприклад, F50); при цьому морозостійкість ділиться на категорії від більшого до меншого , в залежності від потреб клієнта.
Водонепроникність. Позначається W, чим більше цифри, тим більше матеріал чинить опір дії води. Також є спеціальний технічний бетон має маркування W200, і взагалі з водою не взаємодіє. Для такого бетону використовують виключно гранітний заповнювач та спеціальний вид цементу та пластифікатора.

Таким чином, маркування наприклад такого бетону як : БСГ М250 В20 Р1 F200 W6 можна прочитати, і проаналізувавши інформацію вище зрозуміти:

Бетонна суміш це (БСГ);
Міцність бетону тобто моноліту 250 кГс/см² (М250),а значить гарантована міцність має складати 20МПа (В20);
Рухливість (інакше звана пластичність) Р1 (іноді П1) характеризує легкоукладання. В такому випадку суміш «дуже в'язка»; Але в більшості випадків укладання бетону можливе від рухливості Р3 (П3) це 10 -15 см на 1 м3.
Висока морозостійкість це теж специфічна вимога до бетонної суміші (F200) гарантує в кліматі України сотні років експлуатації без руйнувань і дефектів, що є дуже важливо для обєктів де бетон знаходиться без захисту від кліматичних умов.
Середня водонепроникність (W4 - W6) потребує обов'язкової гідроізоляції бетону після заливки.
У детальному описі буде вказаний вид наповнювача. Звичайний вибір – гранітна крихта або щебінь, вид наповнювача оприділяє лабораторія виходячи від потреби міцності бетону МПа.

Уміння правильно прочитати маркування допоможе вам швидко та правильно підібрати марку бетону.

Найчастіші бетони у цивільному будівництві та промисловому будівництві застосовуються розчини марок від М100 – до М400. Не описуючи окремі види детально , можна приблизно так розділити їх так :

М100 – допоміжні роботи-земляні роботи (подушки, підбетонка, підливи під основи і так далі). Завдання – створити основу для укладання та подальші роботи;
М150 – М200 – застосовується для стягувань, тротуарів невеликих фундаментів лазень і господарських будівель,стрічкових фундаментів та будівель з невеликим навантаженням.
М250 – М400 – усі інші завдання. Відповідальні конструкції , залізобетонні вироби, моноліти, колони ітд
Як правило, в цій групі середня водонепроникність ,яка забезпечується пластифікатором для бетону який вже входить до рецепту, тому потрібно облаштування дренажу, а також гідроізоляції, необхідно звернути увагу на захист відкритих ділянок .

На замітку! Є обмеження залежно від міцності: поверховість будинку (навантаження на фундамент), довжина прольотів, облік характеристик грунтів і так далі, тут вже правильну марку повинен підібрати спеціаліст.

У будь-якому разі будівництво ведуть за проектом, в якому вказані мінімально допустимі вимоги. Якщо проекту немає, потрібен окремий розрахунок навантажень і правильна оцінку грунту.

Ми пропонуємо огляд вашого обєкту та повний технічний та лабораторний супровід, щоб ваші майбутні проекти були якісними!