Фундаментні блоки - це елементи із залізобетону , які використовується для будівництва фундаментів будинків , підземної частини конструкції будівель (стіни підвалів, цоколь тощо) та для зведення елементів, на які припадає основна частка навантажень.
Залізобетонні блоки в Україні виготовляються наступних видів:
- фундаментні конструкції для будівель (багато та малоповерхових) і споруд;
- влаштування цоколів та підвалів
- підземні комунікацій (прямокутні колодязі, технологічні камери, канали, лотки, опорні плити);
- споруди гідротехнічного характеру;
- опорні конструкції для промислового обладнання (насосні агрегати, промислові кондиціонери, холодильні установки та ін.);
- встановлення малих архітектурних форм;
Основи технології монтажу блоків ФБС
Тип ФБС , який розглядається, монтують за певною схемою, яка прописана у проектній документації певного об'єкта . У проектній документації повинен бути присутній план фундаментних конструкцій, схема розташування блоків по рядах та по осях. Без таких даних приступати до будівництва фундаментних конструкцій не рекомендується. ТОму така документація є дуже важливою.
До монтажу бетонних блоків приступають після закінчення копання котловану або траншеї для фундаменту. Перед монтажем роблять піщану або бетонну основу під конструкцію. Матеріал і товщина підготовки залежать від виду грунту основи, це оприділяють відповідальні за технічний нагляд на будівництві люди.
Укладання ФБС в такій послідовності:
- установка за проектними позначками;
- монтаж блоків по кутах будівлі й в місцях перетину стін;
- шнур піднімають до позначки верхнього ребра і встановлюють наступний ряд ФБС . Кладка йде на розчині з товщиною шару до 20 мм;
- щілини між елементами заповнюють спеціальним розчином.
Після зведення конструкції всі поверхні, які будуть контактувати з грунтом, гідроізолюють , щоб захистити бетон від грунтових вод або вологи.
Критерії для вибору блоків
Будівельний блок ФБС , що розглядається, має велику механічну міцність, що забезпечує час експлуатації до 100 років. Виготовлення йде за ДСТУ з бетону таких марок
- М 100 (клас В 7,5);
- М 150 (клас В 12,5);
- М 200 (клас В 15, ціна таких блоків значно вища і більшості це спец замовлення).
Найбільш «ходовими» є блоки виготовляються з важкого бетону з щільністю не нижче 2 400 кг/м3 . Стандартами для виробів встановлено ряд типорозмірів, при цьому можливе виготовлення ФБС з гладкою бічною поверхнею. .
Менеджер компанії ТОВ Панбетон завжди проконсультують по характеристикам і вартості ФБС та допоможуть у виборі правильних будівельних матеріалів.